عکسهای بینگ چطور انتخاب میشوند؟

عکسهای بینگ چطور انتخاب میشوند؟
شبکه و اینترنت | عکسهای بینگ چطور انتخاب میشوند؟ مایکروسافت، در طی سال ها، همواره سعی کرده است که سهم خود را در بازار جستجو بهتر کند. مقامات این شرکت در سال 2009 تصمیم گرفتند که سرویس جستجوی خود را که تا پیش از آن MSN یا Live نامیده می شد، تغییر نام دهند و با انتخاب یک نام جدید و ارتقای ظاهری و تا حدودی هم باطنی، دست به «برند»سازی مجدد بزنند و Bing را معرفی کنند.
 

در هشتم می سال 2009، استیو بالمر در جریان همایشی در سن دیه گو، از راه اندازی بینگ خبر داد و در سوم ژوئن همان سال 2009، بینگ کاملا آنلاین شد.

اما یکی از چیزهای واقعا جذاب در بینگ، تصاویر پشت زمینه آن هستند. این تصاویر واقعا زیبا و با سلیقه انتخاب می شوند و آدم را برای لحظاتی به دنیای دیگری می برند.

در حالی که صفحه اول سرویس جستجوی گوگل، کاملا ساده است و به جز لوگوی چندرنگ گوگل یا لوگوهای مناسبتی و باکس جستجو و لینک هایی در نوار بالایی، عملا چیز دیگری نمی شود در صفحه اول گوگل پیدا کرد، بینگ سیاست دیگری را دنبال می کند و سعی می کند با عکس های جذاب، کاربران را به خود جلب کند.

عکسهای بینگ چطور انتخاب میشوند؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که این عکس ها چطور انتخاب می شوند و در بینگ مورد استفاده قرار می گیرند؟

انتخاب این عکس ها، به عهده گروه ویژه ای در بینگ است، رئیس این گروه ویژه شخصی به نام «استفانی هورستمنشاف» است که به او حتی لقب ملکه عکس های بینگ هم داده اند!

عکسهای بینگ چطور انتخاب میشوند؟

یک هفته در میان، اعضای این گروه تشکیل جلسه می دهند و از بین صدها و گاه هزاران عکس، عکس هایی را انتخاب می کنند. معیار انتخاب عکس ها، القای حس کاوش و اکتشاف و همچنین مؤثر بودن عکس ها در ایجاد حس و حال سرخوشی در مخاطبان است. معمولا عکس هایی انتخاب می شوند که رنگ بندی پرنشاط، زنده و خیره کننده ای دارند.

عکسهای بینگ چطور انتخاب میشوند؟

معمولا ماهیت عکس های انتخاب شده طوری است که کاربران را کنجکاو می کند که بدانند، عکس از کجا گرفته شده است و در مورد چه چیزی می خواهد توضیح بدهد. بینگ هم با پیشبینی همین کنجکاوی کاربران، در یک اقدام جالب کاری کرده است که وقتی کاربر، ماوس را روی نقاط خاصی از عکس می برد، توضیحاتی را ببیند. این توضیحات به سرویس های جستجوی عمومی، عکس یا نقشه بینگ لینک می شوند، تا کاربر هر چه بیشتر درگیر استفاده از بینگ شود و تشویق شود که در آینده باز هم از بینگ استفاده کند. خود این توضیحات و نحوه لینک شدن آنها، کار مستمر اعضای گروه ویژه بینگ است.

بینگ به خاطر اینکه کاربران مناطقی که در آنها سرعت اینترنت، پایین است، دچار مشکل نشوند، ترتیبی داده است که عکس ها، همیشه بعد از بارگزاری اولیه صفحه بینگ لود شوند.

عکسهای بینگ چطور انتخاب میشوند؟

بیشتر کاربران، این عکس های بینگ را دوست دارند، اما در این میان کسانی هم پیدا می شوند که بیشتر عاشق این عکس ها هستند، استفانی هورستمنشاف در یکی از مصاحبه های خود از آموزگاری یاد می کند که هر روز در کلاسش، عکس های بینگ را به دانش آموزانش نشان می دهد و در مورد آنها توضیح می دهد. وب سایت هایی هم در اینترنت وجود دارند که توسط هواداران مشتاق بینگ راه اندازی شده اند و عکس های بینگ را به ترتیب زمانی یا موضوعی، آرشیو می کنند. استفانی بر این باور است که عکس های بینگ به کاربران استراحت کوتاهی می دهند و آنها را از تنش زندگی روزانه برای لحظه ای هم شده می رهانند و به مسافرتی کوتاه از پشت میز کار و از ورای صفحه مانیتور، می برند.

بینگ از 14 منبع عمده، برای انتخاب عکس ها استفاده می کند، یکی از این منابع، سایت مشهور کوربیس Corbis است که متعلق به شخص بیل گیتس اس. تبه علاوه بینگ و نشنال جئوگرافیک، چندی پیش، تصمیم گرفتند که همکاری مشترکی را شروع کنند.

محبوبیت عکس های بینگ، باعث شده است که تا حالا چند مسابقه عکاسی هم توسط بینگ برگزار شود، مثلا چندی پیش بینگ، مسابقه عکسی با موضوع مسافرت تابستانی برگزار کرد که از بین حدود 10 هزار عکس دریافت شده، عکس یک عکاس استرالیایی به نام «جرمی سامرز» برنده شد. عنوان این عکس «طوفان روی سیدنی» بود و عکاس، آن را از آپارتمان مادربزرگش گرفته بود. خبر موفقیت او در استرالیا سر و صدای زیاد به پا کرد و عکس او یک روز به عنوان تصویر بینگ، مورد استفاده قرار گرفت.

عکسهای بینگ چطور انتخاب میشوند؟

تیم انتخاب عکس بینگ، به تدریج یاد گرفته است که دقیق تر باشد و در مناسبت های مختلف، عکس متناسب بگذارد. اما چیز جالبی که آنها متوجه اش شده اند این است که هر گاه از عکس های حیوانات کوچک دوست داشتنی استفاده کنند، ترافیک بینگ به میزان محسوسی بالا می رود، چه کسی است که این موجودات را دوست نداشته باشد؟!چشمک

عکسهای بینگ چطور انتخاب میشوند؟

 
/ 0 نظر / 19 بازدید