چهارم جولای

چهارم جولای
آئین و سنن | چهارم جولای هرساله روز چهارم جولای در سراسر کشور آمریکا با سر و صدای فراوان، به عنوان روز استقلال این کشور جشن گرفته می شود.
 

پس از کشف قاره آمریکا و کوچ عده ای از اهالی بریتانیا به این قاره جدید، کشور آمریکا برای سال ها به عنوان کشوری تابع محسوب شده و قانون آن، همان قانون بریتانیای کبیر بود و آمریکا تحت قوانین آن کشور اداره می شد.

اما طی انقلاب های آمریکا جهت احراز استقلال، جدایی مستعمرات سیزده گانه (آمریکا) از بریتانیای کبیر سرانجام در دوم جولای 1776 با رای دومین کنگره قاره ای نهایی شد و این کنگره قانون نهایی مبنی بر شناخت آمریکا به عنوان کشوری غیر تابعه با قانون مستقل را در چهارم جولای 1776 رسما اعلام نمود.

از آن سال به بعد مردم آمریکا هر ساله این روز را جشن گرفته و در شب آن به انجام آتش بازی و ایجاد سر و صدا به وسیله ترقه و هر وسیله صدادار می پردازند.

چهارم جولای

فلسفه ایجاد سر و صدا توسط مردم در چهارم جولای به همان سال 1776 بر می گردد. در آن سال پس از نهایی شدن قانون استقلال، کشتی های جنگی آمریکایی در سواحل این کشور به شلیک توپ و ایجاد سر و صدای فراوان برای چند ساعت پرداختند تا بدین ترتیب صدای شادی استقلال آنها به گوش بریتانیا برسد!

چهارم جولای

از آن سال به بعد مردم به دنبال همان سنت هر سال با ترقه و آتش بازی، در این شب سر و صدا به پا می کنند.

رژه، پیک نیک، بازی های بیسبال، مراسم و سخنرانی های سیاسی نیز از دیگر رسوم این روز است.

چهارم جولای از تعطیلات رسمی آمریکا به شمار می رود.چشمک

چهارم جولای

 
/ 0 نظر / 18 بازدید