شماره ضروری که حتما باید بدانید

شماره ضروری که حتما باید بدانید
اطلاعات عمومی | شماره ضروری که حتما باید بدانید شاید این روزها کمتر کسی باشد که کاربرد شماره هایی مانند 110،115،125 و غیره را در شرایط اضطراری نداند اما با این وجود ممکن است بسیاری از مشترکان تلفن همراه آشنایی چندانی با شماره 112 نداشته باشند.
 

فرض کنید در شرایطی قرار گرفته اید که جان کسی در خطر است، حادثه ای ناگوار رخ داده، می خواهید به آتش نشانی اطلاع بدهید و یا به کمک فوری پلیس نیاز دارید؛ قطعأ در اولین اقدام از تلفن همراه خود برای تماس با مراکز مربوطه نظیر پلیس، آتش نشانی و اورژانس استفاده می کنید. اما به هر دلیلی ممکن است این اقدام به طور طبیعی میسر نشود.

با بهره گیری از یک شماره می توانید حتی در زمانهایی که تلفن همراه شما از شبکه خارج شده باشد و هیچ نوع ارتباطی بین گوشی شما و شبکه تلفن همراه برقرار نباشد با مرکز فوریتهای اضطراری تماس بگیرید.

زمانهایی که گوشی شما قفل شده و پسورد آن را به یاد نمی آورید. حتی هنگامی که سیم کارت شما سوخته باشد و یا اصلأ سیم کارتی در اختیار نداشته باشید و گوشی شما بدون سیم کارت روشن باشد. در این موارد و کلیه موارد نظیر آن با استفاده از این ترفند می توانید با مراکز فوریت های اضطراری تماس بگیرید.

برای رسیدن به این هدف کافی است در هر یک از شرایط فوق ذکر شده، با شماره 112 (بدون پیش شماره) تماس بگیرید. این شماره که مدتی است در کشور ما نیز فعال شده، یک شماره بین المللی جهت استفاده از تلفن همراه در مواقع اضطراری است. پس از تماس با این شماره به اپراتور مربوطه وصل شده و می توانید وضعیت اضطراری خود را تشریح کرده و تقاضای کمک کنید.

همان طور که گفته شد برای تماس با این شماره، نیازی به سیم کارت و حتی شبکه همراه نیز ندارید. حتی اگر گوشی شما در حالت Lock هم باشد باز هم می توانید این شماره را بگیرید.

  • تنها به چند نکته مهم دقت کنید:

اگر سیم کارت ندارید و یا سیم کارت شما همراه اول است، به هیچ عنوان بدون دلیل و جهت آزمایش این شماره با 112 تماس نگیرید. چرا که بلافاصله به اپراتور مربوطه وصل شده و با او صحبت می کنید. در نتیجه جهت تست و آزمایش، بی جهت به این شماره تماس نگیرید.

در سیم کارت های ایرانسل در صورت تماس با 112، به یک سامانه گویا وصل می شوید که از شما درخواست می کند مرکز مورد نیاز خود را وارد کنید تا به آن وصل شوید.

همچنین دقت کنید در مواقع غیراضطراری که تماس به طور مستقیم با مراکزی نظیر 110، 125 و 115 امکان پذیر است، از 112 استفاده نکنید.چشمک

 

/ 0 نظر / 13 بازدید